RTV Pendimi
Reklama e Fatmirit
Samet taurs
Goodlife
Royal
Auto Lider
Haradinaj: Taksen nuk e heqim, nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe Rusisë
Lajme

Haradinaj: Taksen nuk e heqim, nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe Rusisë

Muslim Shop

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të orëve të vona që kishte me krerët e shtetit, tha se kanë diskutuar në lidhje me taksën, ku përsëriti se pavarësisht të gjithave, taksa nuk do të largohet. Sonte në orët e vona është mbajtur një takim i krerëve shtetëror, në një nga kafenetë të kryeqytetit. Kreu i ekzekutivit tha se dhe ambasadorit amerikan i kanë shpjeguar pozicionin e Kosovës. “Ne e kemi shpjeguar pozicionin tonë. Ne Amerikën e duam, por nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe Rusisë”, tha ai. Ai tregoi, se taksa nuk i është vendosur Amerikës. “E kërkojmë një marrëveshje, por pa u largu taksa. Edhe unë jam për me u largu taksa, por me njohje. I lus amerikanët që të na kuptojnë. Unë do t’i jap përkrahje arritjes së një marrëveshje, por pa shkëmbim të territoreve”, tha Haradinaj për media

Postimet e ngjajshme

Gjermani, zjarri në një xhami shkakton dëme të mëdha materiale

Armend Emurllahu

Afganistan – 3 të vdekur në sulmin me bombë në xhami

Kushtrim Guraj

Shërbimi ushtarak i paguar do të bëhet i përhershëm në Turqi

Kushtrim Guraj

Haradinaj i drejton thirrje Vuçiçit për reflektim

Kushtrim Guraj

Rast i artë që shpesh herë po na ik!

Kushtrim Guraj

Kosovës i shtohet një Doktor Shkence në fushën e Tefsirit

Kushtrim Guraj

Shoqata nga Turqia shtron iftare në Mesxhid al-Aksa

Kushtrim Guraj

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Kushtrim Guraj

Lufta civile në Jemen i detyroi të zhvendosen nga vendi

Kushtrim Guraj