RTV Pendimi
Goodlife
Auto Lider
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Akademi Kuranit
Gullash viçi me gështenja
Kuzhinë

Gullash viçi me gështenja

Përgatitja kërkon pak durim, por rezultati do tua shpërblejë, sigurisht, lodhjen

Përbërësit:

– 1 kg mish viçi (qafa),
– 250 g gështenja të ziera,
– 1 panxhar,
– 1 rrënjë majdanozi,
– 2 qepë,
– 3 – 4 thelpinj hudhre,
– 2 – 3 patate,
– 1 lugë pure domatesh,
– 1 lugë spec i kuq i bluar,
– fletë majdanozi,
– dy fletë dafine,
– kripë,
– piper,
– yndyrë apo vaj ulliri.

Përgatitja:

  1. Mishin priteni në kube dhe fërgojeni në tavë me pak yndyrë (mundeni para fërgimit ta rrotulloni edhe në miell, të bëni salcën të dendur).

Në një tenxhere të madhe në yndyrë apo në vaj ulliri fërgoni ngadalë në zjarre të mesëm qepën e grirë derisa të bëhen të ëmbla (qepa duhet patjetër të jetë e mjaftueshme, sepse ajo i jep dendësinë).

  1. Pastaj qiteni panxharin e grirë imët dhe majdanozin dhe ngadalë zieni. Shtoni pastaj mishin dhe qitni sipër bazën e mishit apo të ujit.

Fletët e dafinës, thelpinjtë e grirë imët, fletët e majdanozit, purenë e domateve dhe lërini të ziejnë në zjarr të lehtë derisa mishi të zbutet, përafërsisht 2 orë.

  1. Patatet shtojani në fund të zierjes bashkë me gështenjat në mënyrë që të mos shpërbëhen. Qitni kripë, piper, qitni erëza të bluara me specin e kuq.

Shërbejeni të ngrohtë me bukë shtëpie dhe sallatë të freskët apo perime turshi.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Postimet e ngjajshme

Fasule me speca

Armend Emurllahu

Duhet ta provoni patjetër, ky është versioni italian i pastiçes

Qëndrim Ibrahimi

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Armend Emurllahu

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Armend Emurllahu

Kjo supë do t’ju rrisë imunitetin, ja si ta gatuani

Kushtrim Guraj

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Armend Emurllahu

Patëllxhana me qofte

Kushtrim Guraj

Fasule me mish të thatë

Armend Emurllahu

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: