RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Goodlife
Akademi Kuranit
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Google Maps teston dy funksione të cilat mund tu “shpëtojnë” kokën
Shkenca dhe teknologjia

Google Maps teston dy funksione të cilat mund tu “shpëtojnë” kokën

Kur Google bleu Waze në 2013-ën u tha se ishte çështje kohe përpara se funksionet shumë popullore të tij të integroheshin në Google Maps.

Edhe pse kanë kaluar vite nga ajo blerje, funksionet e para të Waze kanë filluar të testohen vetëm ditën e sotme.

Flasim për raportimin e incidenteve rrugore dhe kurtheve të shpejtësisë të cilat e kanë bërë Waze shumë preferuar.

Sipas Android Police dy funksionet janë në fazë testimi për Google Maps dhe nuk ka një afat se kur do të mbërrijnë për të gjithë përdoruesit.

Informacioni u zbulua në APK-në e versionit 9.79 të Google Maps.

Postimet e ngjajshme

Gabimet më të mëdha që bëni kur karikoni telefonin tuaj

Kushtrim Guraj

Testoni njohuritë tuaja për trendet e 2018-ës me kuizin e Google

Kushtrim Guraj

Pse duhet ta fshini menjëherë Facebook-un

Kushtrim Guraj

Facebook ju gjurmon edhe sikur të ç’aktivizoni GPS

Kushtrim Guraj

Pasvordët më të dobët në vitin 2018, mos i bëni ju këta

Kushtrim Guraj

Intel prezanton dizajnin e ri revolucionar të çipeve 3D

Kushtrim Guraj

Disa përdorues të Facebook po shohin mesazhet e vjetra që shfaqen gabimisht

Kushtrim Guraj

Galaxy S10 do të paketoj shumë kamera

Kushtrim Guraj

Kompania koreane realizoi video-thirrjen e parë 5G, përmes një telefoni Samsung

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: