RTV Pendimi
Goodlife
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Akademi Kuranit
Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën
Shkenca dhe teknologjia

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Muslim Shop

Shfrytëzimi i Google Maps për të marrë informacione, deri në arritjen te destinacioni i duhur, në të ardhmen pritet të bëhet edhe më i lehtë.

Shumë shpejtë, mund të shfrytëzohet i ashtuquajturi realitet i zgjeruar, si pjesë e një aplikacioni që jet direktiva, transmeton Telegrafi.

Gjë që nënkupton se mund të merrni informata në ekranin e telefonit, pasi të keni aktivizuar kamerën, për të treguar lokacionin se ku ndodheni. Sistem i përafërt me Street View, për navigacion.

Krahas mundëisë ‘Directions’, do të shfaqet edhe ‘’Start AR’ që ka të dhëna për lokacionin ku ndodheni. Klikimi në të, do të ofronte mundësi të gjetjes së hapësirës së dëshirua dhe pamundësimit të humbjes së rrugës.

Wall Street Journal ka bërë të ditur, se sistemi po testohet në disa grupe të vogla në beta, para se të lansohet dhe të jetë në dispozicion për të gjithë.

Për çdo vit, Google organizon një aktivitet të quajtur Google I/O. Gjatë këtij viti do të zgjasë prej shtatë deri në nëntë maj, ku edhe pritet të bëhen të ditura detajet e këtij aplikacioni. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Kushtrim Guraj

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Armend Emurllahu

Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android

Armend Emurllahu

Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e emetimeve të naftës

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: