RTV Pendimi
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Goodlife
Akademi Kuranit
Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim
Shkenca dhe teknologjia

Google bën gati versionin e ri të aplikacionit për navigim

Muslim Shop

Google deri tash ka ofruar harta dhe pamje të rrugëve, por kompania më në fund ka vendosur të bëjë një kombinim të të dyjave.

Duke naviguar me versionin e ri të “Google Maps”, njerëzit mund të marrin detaje shtesë përmes platformës.

Google thotë se është duke e testuar opsionin e ri, për të cilin ka shtuar se i duhet akoma kohë para lansimit.

Aplikacioni funksionon thjeshtë. Google dëshiron fillimisht që përdoruesit të njohin ambientin përreth duke kthyer kamerën drejt objekteve, ndërtesave e rrugëve, e më pas që të ndiqni shigjetat drejt cakut.

Ky aplikacion përmes “Augmented Reality” mendohet se do të ndihmojë më shumë përdoruesit për të gjetur më lehtë lokacione të caktuara.

Postimet e ngjajshme

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Qëndrim Ibrahimi

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit

Armend Emurllahu

Apple pritet të lansoj modelet e reja iPad dhe AirPod 2 muajin e ardhshëm

Armend Emurllahu

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Armend Emurllahu

Google krijon aplikacion që transkripton të folurën, për të ndihmuara ata që kanë probleme me dëgjim

Qëndrim Ibrahimi

Vlera e ‘faqes së parë të internetit’ shkon në tre miliardë dollarë

Kushtrim Guraj

Facebook hedhë poshtë pretendimet se News Feed iu sjellë postime nga vetëm 26 llogari

Armend Emurllahu

Snapchat përmirëson dizajnet e papërshtatshme, përditësimet e para vetëm në Android

Armend Emurllahu

Industria gjermane e makinave në dyshim mbi ndikimin e emetimeve të naftës

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: