RTV Pendimi
Auto Lider
Goodlife
Akademi Kuranit
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Gjoks pule me salcë kremoze, hudhër e limon
Kuzhinë

Gjoks pule me salcë kremoze, hudhër e limon

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA:
4 gjokse pule
3 lugë vaj ulliri ose gjalpë
1 qepë e vogël, e grirë imët kripë e piper
250 ml lëng pule i valuar
3-4 lugë lëng limoni i saposhtrydhur
4 thelpinj hudhër
1 lugë e vogël spec i kuq pluhur
150 g pana për kuzhinë, mundësisht me yndyrë
2 lugë majdanoz i grirë
1-2 lugë të vogla niseshte misri, për të trashur salcën
½ limon i prerë në feta të holla
PËRGATITJA:
1.Në një tigan hedhim vajin dhe skuqim gjokset e pulës nga të dyja anët, me zjarr të fortë. I heqim nga zjarri dhe i vendosim mënjanë në një pjatë.
2.Skuqim qepën në tigan derisa të bëhet si transparente, shtojmë hudhrën dhe specin pluhur. I përziejmë me lugë druri me shpejtësi, i rregullojmë për kripë e piper. Vendosim mishin përsëri në tigan bashkë me lëngun e limonit dhe lëngun e pulës. I lëmë në zjarr për 10 minuta me kapak gjysmë të mbyllur dhe më pas e heqim, që salca e krijuar të trashet pak.
3.Shtojmë panën, majdanozin dhe vendosim nga një fetë limoni mbi secilin gjoks të pulës. E lëmë tiganin për 5 minuta në zjarr të avashtë. Nëse dëshironi një salcë të trashë, tretni niseshte me pak ujë të ftohtë, shtojeni në tigan dhe pas 2 minutash hiqeni nga zjarri.
E shërbejmë me oriz të bardhë ose thjesht me feta buke.

Postimet e ngjajshme

Fasule me speca

Armend Emurllahu

Duhet ta provoni patjetër, ky është versioni italian i pastiçes

Qëndrim Ibrahimi

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Armend Emurllahu

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Armend Emurllahu

Kjo supë do t’ju rrisë imunitetin, ja si ta gatuani

Kushtrim Guraj

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Armend Emurllahu

Patëllxhana me qofte

Kushtrim Guraj

Fasule me mish të thatë

Armend Emurllahu

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: