RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Goodlife
Lajme

Gent Druari, 5 vjeçari nga Mitrovica, niset për shërim në Turqi

Gent Druari, vogëlushi 5 vjeçar, i cili morri lëndime trupore si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi, është nisur për shërim në Turqi. Kurimi i tij do të bëhet në spitalin turk ”Ístambul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi”, njofton hoxha dhe humanisti i njohur Halil Kastrati.

Ai përmes një postimi në Facebook bën të ditur se shuma e kërkuar prej 15 mijë eurove është siguruar brenda një kohe të shkurtër, si dhe falënderon të gjithë kontribuesit që ndihmuan për sigurimin e fondeve për shërimin e Gentit.
Sipas Kastratit, meritorë për mbledhjen e fondeve janë “Djemtë e Mitrovicës” që siguruan 10 mijë euro si dhe shoqata “Jetimat e Ballkanit” për pjesën tjetër.

Hoxha njofton se në lidhje me trajtimin e Gentit, audienca do të njoftohet në detaje për çdo gjë.
Kujtojmë se Gent Druari së bashku me nënën dhe vëllanë e tij, ditë më parë kanë pësuar djegje si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi./rtvpendimi

Postimet e ngjajshme

Mot i ftohtë dhe me reshje bore

Kushtrim Guraj

Thaçi turpëron Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 kosovar, gra, fëmijë, pleq. Dhunuat 20 mijë femra!

Kushtrim Guraj

Turqia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

Kushtrim Guraj

Visar Xhaferi, mjeku tetovar që ligjëroi në Kinë

Hevzi Hasani

Ndikimi i taksës 100%, rritet konsumimi i produkteve vendore

Kushtrim Guraj

40 aksidente trafiku brenda 24 orëve, një me pasoja fatale

Kushtrim Guraj

Indonezi, aktivizohet vullkani Soputan

Kushtrim Guraj

Imami që ka pajtuar më së shumti familje në Kosovë: Nga paslufta janë kryer 1,500 vëllavrasje (Video)

Kushtrim Guraj

Ndalimi i simbolit Rabia dhe të “Ujqërve Gri” në Austri shkakton reagime

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: