RTV Pendimi
Royal
Auto Lider
Samet taurs
Goodlife
Reklama e Fatmirit
Futbollistët myslimanë festojnë ardhjen e Ramazanit
Lajme

Futbollistët myslimanë festojnë ardhjen e Ramazanit

Muslim Shop

E diela shënoi fillimin e Ramazanit, ku myslimanët agjërojnë gjatë orëve të ditës dhe disa futbollistë myslimanë që praktikojnë fenë islame e kanë festuar ardhjen e muajit të shenjtë.

Achraf Hakimi, Mesut Ozil dhe Shkodran Mustafi janë tre lojtarët që luajnë në skuadra të mëdha, që praktikojnë agjërimin.

Ata kanë publikuar në rrjetet sociale gëzimin e tyre për ardhjen e Ramazanit, përcjell lajmi.net.

‘’Urime Ramazani, duke u uruar të gjithë vëllezërve dhe motrave të mia myslimane paqe dhe harmoni gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit”, shkroi Mustafi.

Postimet e ngjajshme

Kur’ani 800-vjeçar tërheq vizitorët në veri të Turqisë

Kushtrim Guraj

YTB shtron iftar në Prizren

Kushtrim Guraj

Kryeparlamentari turk, Şentop, merr pjesë në iftarin e IBU-t në Shkup

Kushtrim Guraj

Gjermani, zjarri në një xhami shkakton dëme të mëdha materiale

Armend Emurllahu

Afganistan – 3 të vdekur në sulmin me bombë në xhami

Kushtrim Guraj

Shërbimi ushtarak i paguar do të bëhet i përhershëm në Turqi

Kushtrim Guraj

Haradinaj i drejton thirrje Vuçiçit për reflektim

Kushtrim Guraj

Rast i artë që shpesh herë po na ik!

Kushtrim Guraj

Kosovës i shtohet një Doktor Shkence në fushën e Tefsirit

Kushtrim Guraj