RTV Pendimi
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Royal
Auto Lider
Samet taurs
Erdoğan: Zjarri në Notre Dame na ka mërzitur thellësisht
Lajme

Erdoğan: Zjarri në Notre Dame na ka mërzitur thellësisht

Muslim Shop

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se ndihet “thellësisht i mërzitur” pas zjarrit që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Zjarri që u përhap në katedralen Notre Dame, një nga simbolet e Parisit dhe trashëgimia e përbashkët e njerëzimit, na ka mërzitur thellë”, tha Erdoğan në një postim në gjuhën frënge në rrjetin social Twitter.

“Në emrin tim dhe në emër të popullit tim, i përcjellë popullit francez dëshirat e mia për rimëkëmbje”, shtoi ai.

Turqia u bashkua me botën, duke shprehur tronditje për zjarrin masiv që përfshiu kishën historike të hënën.

“Shkatërrimi i kësaj kryevepre të arkitekturës është një katastrofë për gjithë njerëzimin”, ka shkruar ministri i Jashtëm Mevlüt Çavuşoğlu.

Shkaku i zjarrit ende ngelet i panjohur, megjithatë, hetimi preliminar ka përjashtuar zjarrvënien si një mundësi.

Notre Dame, një nga pikat më të rëndësishme turistike të Parisit, daton nga shekulli i 14-të.

Postimet e ngjajshme

Gjermani, zjarri në një xhami shkakton dëme të mëdha materiale

Armend Emurllahu

Afganistan – 3 të vdekur në sulmin me bombë në xhami

Kushtrim Guraj

Shërbimi ushtarak i paguar do të bëhet i përhershëm në Turqi

Kushtrim Guraj

Haradinaj i drejton thirrje Vuçiçit për reflektim

Kushtrim Guraj

Rast i artë që shpesh herë po na ik!

Kushtrim Guraj

Kosovës i shtohet një Doktor Shkence në fushën e Tefsirit

Kushtrim Guraj

Shoqata nga Turqia shtron iftare në Mesxhid al-Aksa

Kushtrim Guraj

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Kushtrim Guraj

Lufta civile në Jemen i detyroi të zhvendosen nga vendi

Kushtrim Guraj