RTV Pendimi
Goodlife
Ne prang te ramazanit
Hapja e xhamis
Samet taurs
Auto Lider
Ëmbëlsira me çokollatë e Jamie Oliver
Kuzhinë

Ëmbëlsira me çokollatë e Jamie Oliver

Muslim Shop

Përbërësit:

– 250 g çokollatë të zezë (70% kakao),
– 125 ml ajkë të ëmbël,
– 25 g gjalpë,
– pak kripë deti,
– 1 grusht i madh lajthi,
– 50 g pluhur kakaoje.

Përgatitja:

Në një enë të vogël thyeni çokollatën në copa sa më të vogla dhe shtoni pak kripë deti.

Ndërkohë, në një enë tjetër, në zjarr të vogël shkrijeni gjalpin, shtoni ajkën e ëmbël dhe kur të nxehet mirë, para se të vlojë, hiqeni nga zjarri dhe qiteni sipër çokollatës së imtësuar.

Lëreni ashtu disa minuta derisa çokollata të shkrihet vetë, përzieni, sërish lëreni edhe disa minuta, dhe pastaj përzieni çokollatën që në tërësi të bashkohet me ajkën.

Enën lëreni të ftohet së paku 2 orë në frigorifer, më së miri është ta lini në frigorifer gjatë natës.

Para se të filloni fazën e punimit me dorë të topthave, kur tretja të dendësohet mirë, përgatitni enë të cekëta të vogla për kakaon dhe lajthitë e fërguara.

Ndërkohë rifërgoni pak lajthitë e grira imët. Lëreni në një enë të vogël, ndërsa në tjetrën kakaon.

Formoni me dorë format e dëshiruara (nuk keni nevojë të përpiqeni t’i bëni të përsosura), pastaj rrotulloni në kakao dhe në lajthi.

Ju bëftë mirë.

Postimet e ngjajshme

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga spinaqi

Qëndrim Ibrahimi

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Qëndrim Ibrahimi

Ëmbëlsirë çokollate

Qëndrim Ibrahimi

Omëletë pranverore me domate, rrika dhe djathë do të jetë kafjalli juaj më i pëlqyer!

Qëndrim Ibrahimi

Makarona me mish toni për drekë apo darkë të shpejtë

Qëndrim Ibrahimi