RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Kuzhinë

Çorba nga hithrat e reja

Secili që e ka provuar me siguri do të kërkojë edhe më shumë!

Përbërësit:

– 1 l qumësht,
– 1 kg hithra të reja,
– 1 ajkë e thartë,
– 100 g miell,
– 2 thelpinj hudhre,
– pak gjalpë,
– piper.

Përgatitja:

Hithrat e reja pastroni, lani në ujë të njelmët, kulloni dhe grini.

Në vaj dhe gjalpë fërgoni miellin derisa të marrë ngjyrë gështenje, pastaj shtoni qepën.

Zieni hithrat në pak në ujë, shtoni qumështin, kripën dhe piperin, sipas shijes. Zieni 10 minuta.

Shërbejini të ngrohta, transmeton RTV Pendimi.

Postimet e ngjajshme

Speca të mbushur me fasule

Kushtrim Guraj

Lazanje me ragu

Kushtrim Guraj

Tatlija me kokos

Kushtrim Guraj

Gurabija me karamele

Kushtrim Guraj

LULELAKËR E PJEKUR?

Kushtrim Guraj

Bombica me keksa te bluara

Kushtrim Guraj

Kek me portokall

Hevzi Hasani

Çka është tofu (dhe si ta bëni “të ngrënshëm”)

Kushtrim Guraj

Fasule me kumbulla të thara

Kushtrim Guraj