RTV Pendimi
Royal
Samet taurs
Auto Lider
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori
Kuzhinë

Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Muslim Shop

Vëmë bast që nuk qitni proteinë pluhur kur gatuani simite apo produkte të tjera të furrës

Mirëpo, këtë mund ta ndryshoni falë bananes në bukë, ndërkaq muskujt tuaj do të jenë jashtëzakonisht të kënaqur, sepse do t’u ofroni sasi të caktuar të domosdoshme të proteinave, rreth 30 gramë për racion gjë që është sasia e përshkruar.

Pos kësaj, kjo bukë bën pjesë në kategorinë me kalori të ulët, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

• 2 banane,
• 1 patate e ëmbël e zier,
• 2 vezë,
• 3/8 e filxhanit proteinë pluhur,
• 1 filxhan miell kokosi,
• ¼ e filxhanit miell,
• ½ e pluhurit për simite,
• ½ e lugës ekstrakt vaniljeje,
• ½ e lugës kanellë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni derisa të përftoni strukturën e brumit.

Pastaj brumin qiteni në tepsi për pjekje dhe piqeni në furrë në 160 gradë celsius një orë.

Postimet e ngjajshme

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Qëndrim Ibrahimi

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Qëndrim Ibrahimi

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi