RTV Pendimi
Auto Lider
Goodlife
Flyer Fahrschule struga
Kompania Ziel Bau
Avionët izraelitë sulmojnë Gazën, martirizohen nëna dhe foshnja
Lajme

Avionët izraelitë sulmojnë Gazën, martirizohen nëna dhe foshnja

Të paktën dy persona, pjesëtarë të një familje palestineze, prej të cilëve njëri fëmijë kanë rënë dëshmorë, ndërsa një tjetër është plagosur në sulmet e avionëve izraelitë që kanë kryer pas mesnatës ndaj Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, Eshref el-Kudra, në deklaratën me shkrim njoftoi se në sulmin ajror të izraelit ndaj Gazës janë martirizuar një grua 23 vjeçare shtatzënë dhe foshnja e saj, ndërsa bashkëshorti i saj është plagosur.

Ai gjithashtu deklaroi se numri i palestinezëve të plagosur që nga dje është rritur në 12.

Në deklaratën e bërë më parë nga ushtria izraelite, thuhej se 12 rajone në Gaza janë shënjestruar me sulm ajror. Në sulmet e mbrëmshme një palestinez kishte rënë dëshmor, ndërsa 6 të tjerë ishin plagosur.

Postimet e ngjajshme

Mot i ftohtë dhe me reshje bore

Kushtrim Guraj

Thaçi turpëron Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 kosovar, gra, fëmijë, pleq. Dhunuat 20 mijë femra!

Kushtrim Guraj

Turqia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

Kushtrim Guraj

Visar Xhaferi, mjeku tetovar që ligjëroi në Kinë

Hevzi Hasani

Ndikimi i taksës 100%, rritet konsumimi i produkteve vendore

Kushtrim Guraj

40 aksidente trafiku brenda 24 orëve, një me pasoja fatale

Kushtrim Guraj

Indonezi, aktivizohet vullkani Soputan

Kushtrim Guraj

Imami që ka pajtuar më së shumti familje në Kosovë: Nga paslufta janë kryer 1,500 vëllavrasje (Video)

Kushtrim Guraj

Ndalimi i simbolit Rabia dhe të “Ujqërve Gri” në Austri shkakton reagime

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: