RTV Pendimi
Goodlife
Auto Lider
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Athinë, rritet në 93 numri i të vdekurve nga zjarret
Lajme

Athinë, rritet në 93 numri i të vdekurve nga zjarret

Numri i të vdekurve nga zjarret pyjore në afërsi të kryeqytetit të Greqisë, Athinë, është rritur në 93, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e publikuar nga Qendra e Shëndetit Kombëtar të Greqisë, njoftohet se numri i të vdekurve nga zjarret që shpërthyen më 23 korrik në Attika-n Lindore në rajonin Mati është rritur në 93, pasi që një grua 78 vjeçare ka humbur jetën në spitalin që po trajtohej.

Më tej është bërë e ditur se vazhdon trajtimi i 34 të tjerëve të plagosur, prej të cilëve 8 janë në gjendje të rëndë.

Nga ana tjetër në deklaratën e bërë nga zjarrfikësit thuhet se është përcaktuar identiteti i 81 personave prej gjithsej 92, ndërsa vazhdojnë punimet edhe për të tjerët.

Ndërkohë gazeta Kathimerini raportoi se në kuadër të hetimit është përcaktuar se zjarri është shkaktuar si pasojë e djegies së degëve të thata në rajonin Dau të Malit Pendelli.

Postimet e ngjajshme

Mot i ftohtë dhe me reshje bore

Kushtrim Guraj

Thaçi turpëron Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 kosovar, gra, fëmijë, pleq. Dhunuat 20 mijë femra!

Kushtrim Guraj

Turqia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

Kushtrim Guraj

Visar Xhaferi, mjeku tetovar që ligjëroi në Kinë

Hevzi Hasani

Ndikimi i taksës 100%, rritet konsumimi i produkteve vendore

Kushtrim Guraj

40 aksidente trafiku brenda 24 orëve, një me pasoja fatale

Kushtrim Guraj

Indonezi, aktivizohet vullkani Soputan

Kushtrim Guraj

Imami që ka pajtuar më së shumti familje në Kosovë: Nga paslufta janë kryer 1,500 vëllavrasje (Video)

Kushtrim Guraj

Ndalimi i simbolit Rabia dhe të “Ujqërve Gri” në Austri shkakton reagime

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: